Skip to content
Ożywczy czas z Vedic Art - Centrum Holistyczne Joy

Wspaniały czas wypełniony intuicyjnym malowaniem, tańcem, medytacjami, ćwiczeniami oddechowymi, wiedzą wedyjską w temacie sztuki tworzenia, a także tym co popłynie spontanicznie… 

Odkryj świat Vedic Art Warsztaty oparte na metodzie rozwoju świadomości i nauce budzenia się do własnego życia i odnajdywania w nim pasji, przy pomocy 17 kluczy, które zawierają wiedzę o prawach natury i wszechświata.

Vedic Art to malowanie z serca, to sztuka życia, w której najważniejszy jest akt kreacji wynikający z wyrażenia własnych odczuć. Podczas warsztatów, uczestnicy malują obrazy, które pozwalają im doświadczyć praw tworzenia w sobie. W konsekwencji otwierając się na możliwość życia zgodnie z własnym wnętrzem.

Ten warsztat nie uczy techniki malowania, ani nie jest terapią. Jest polem, przestrzenią przygotowaną dla wewnętrznego, osobistego spotkania ze sobą w obecności tu i teraz, ekspresji i miłości.

Kreacja

W czasach zdominowanych przez racjonalne podejście do rzeczywistości, człowiek zatracił intuicyjne podejście do życia i na nowo próbuje poszukiwać siebie.
Jako jeden ze sposobów otworzenia tych drzwi do swoich marzeń, jest kontakt z dziełem sztuki poprzez intuicyjne malowanie z Vedic Art. Jeden obraz potrafi powiedzieć o człowieku więcej niż słowa, gesty, czyny, wybory. Gdy spotykasz się z samym sobą, docierasz do swojej podświadomości, tęsknot, pragnień, tego Kim Jesteś.
Poza tym, w rytmie codziennego dnia nie zawsze jest czas i okazja do tego, aby tak naprawdę dostrzec to, co jest najistotniejsze dla człowieka i jego Duszy.
Dlatego też zachęcam Cię już Teraz bardzo serdecznie do wzięcia udziału w warsztatach malarskich intuicyjnego malowania Vedic Art, który jest doskonałą formą głębokiego relaksu, spokoju, radości, spontaniczności a także dużą dawką energii i wiedzy przygotowującą Cię do otworzenia przestrzeni na Nowe życie, na realizację marzeń, planów, celów, pasji…

Co daje uczestnictwo w warsztacie Vedic Art?

Dzięki procesowi, który otwiera Vedic Art, możesz osiągnąć:

 • Dostęp do swoich unikalnych darów, poprzez które wyrazisz swą prawdziwą naturę
 • Przypomnieć sobie, jak w pełni wyrażać swoje wnętrze
 • Spontaniczność w tworzeniu
 • Większą pewność siebie
 • Poszerzyć swoje możliwości
 • Stworzyć swoją własną przestrzeń, nie podlegającą zewnętrznym wpływom
 • Uwolnić się od blokad i lęków
 • Umiejętność słuchania własnego Serca i życia według jego głosu
 • Przywrócić wiarę w siebie poprzez akceptację tego, Kim Jesteś
 • Manifestację marzeń w życiu
 • Nieskrepowaną Radość

Wszystko co najcenniejsze masz już w sobie.

 Wystarczy tylko zanurzyć pędzel w kolorach farb a umysł w ciszy, 

by nastąpiło prawdziwe Przebudzenie….

Joy

Dla kogo jest warsztat Vedic Art?

Vedic Art to proces dla wszystkich, którzy nigdy nie malowali, również dla Ciebie oraz dla profesjonalnych twórców, którzy poszukują natchnienia Bogini Sztuki.
Vedic Art jest malowaniem bez wysiłku, co przekłada się na życie bez wysiłku. I jest możliwe, gdy wypłyniemy poza myśl i intelekt. Wtedy sterem jest nasze Serce, które nawiguje poza wszelkimi ograniczeniami. Pozwala przebudzić się potencjałom i najgłębszej Jaźni. Zjednoczenie z praktycznym i potrzebnym umysłem następuje już na innych zasadach…
Nie musisz umieć malować, aby wziąć udział w zajęciach. Wystarczy, że wyrazisz gotowość do zabawy kolorowymi farbami, a cała reszta pojawi się sama…!

Co jest ważne podczas warsztatu?

W warsztatach nie stawia się żadnych wymagań, gdyż każda osoba tworzy łącząc się ze swoim wewnętrznym źródłem. Podczas zajęć nauczyciel nigdy nie poprawia uczniów, a ćwiczeń po prostu nie można wykonać błędnie. Przede wszystkim chodzi o to, aby uczeń odnalazł swoją indywidualną ekspresję i swoje zrozumienie. Każdy człowiek jest wyjątkowy i tylko on, a nie ktoś inny, może wyrazić jego samego! Poprzez otworzenie drzwi do swojej kreatywnej mocy i swojego Wyższego Ja, człowiek łączy się ze swoją wewnętrzną wiedzą, a kreacja staje się odbiciem własnego wnętrza. Siły tej można użyć nie tylko do kreowania sztuki, ale również swojego życia. 17 zasad zabiera człowieka w podróż, która jest artystycznym procesem kreatywności. Obojętnie, czy malujesz obraz, czy szydełkujesz, pieczesz chleb lub tworzysz swoje własne życie, zasada zawsze jest taka sama. Jest to ten sam proces, na którym opiera się cały Wszechświat, jego wszelkie tworzenie.

Co znaczy malować sercem?

Vedic Art nie jest wiedzą teoretyczną i dlatego nie może być zrozumiana przez intelekt. Wiedza ta jest tradycyjnie przekazywana ustnie. Zasady są doświadczane poprzez praktykę. W ten sposób budzi się ludzki wewnętrzny potencjał. Nie ma potrzeby zapamiętania wszystkich zasad, czy uczenia się ich na pamięć, bo w trakcie procesu same zakotwiczają się w Sercu. Nacisk położony jest na naturalne impulsy kreatywne, nie na technikę.

Kreacja

Kiedy kierujesz się intuicją, wyzwalasz w sobie potrzebę kreacji.
Wówczas kreujesz, Jesteś pełnym działaniem iskry bożej w sobie.
Kreacja uwalnia, poszerza percepcję, otwiera nowe przestrzenie.
Przez całe swoje życie żyjesz w potencjale kreowania czegoś…, i to jest ważne, ponieważ ukazuje Ci to, że po przejściu granicy działania jesteś Wolny.
Wszystko zależy od Ciebie, co kreujesz, jak kreujesz i kiedy jesteś w tym pełnym działaniu.
Poprzez zmysły odkrywasz w sobie talenty, które są Ci dane, aby przejść w tryb czynny.
Cały proces kreacji, tworzenia uwalnia w nas endorfiny, przypomina nam o tym, że jesteśmy osobami szczęśliwymi, gotowymi na szczęście i na życie w wolności.
Kreacja, tworzenie jest wysoką wibracją, która wzmacnia wysokie wibracje, ale wymagane jest, abyś sam zadbał o to wszystko.
Zapraszam z serca na zajęcia warsztatowe Vedic Art intuicyjnego malowania, doświadczania prawdziwej kreacji w sobie poprzez starohinduską praktykę połączenia z duszą, za pomocą 17 kluczy zasad Tworzenia.

Etyka

Vedic Art jest wolne od hierarchii nauczyciel/­uczeń. Co wyraża się w poszanowaniu integralności każdej osoby. Podczas warsztatów niczego nie oceniamy, nie wartościujemy. Wszyscy korzystają z własnych zasobów, które pozwalają wyrazić to, co jest ważne i prawdziwe dla tworzącego. Vedic Art jest religijnie i politycznie niezależne. Zasady metody możemy stosować niezależnie od przekonania i filozofii życiowej. Każdy jest mile widziany:) Bez względu na doświadczenie. Jedyne czego potrzebujesz, to pragnienie i dążenie do odkrywania tego, Kim Jesteś naprawdę.

Twórca metody Vedic Art, Curt Kallman

Szwedzki artysta Curt Kallman (1938 – ­2010) w lutym 1988 otworzył formalnie Vedic Art School w Zamku Bosjökloster w Hoor. Rok wcześniej ukończył własną praktykę i studia nad 17 zasadami wedyjskiej kreacji.

Owe Wedyjskie Zasady Tworzenia przekazywał mu Maharishi Mahesh Yogi od roku 1974. Maharishi był joginem i nauczycielem duchowym, który wprowadził technikę medytacji transcendentnej na Zachodzie w 1950.

Zapragnął również rozpowszechnić głębokie doświadczenie tworzenia. Wraz z Curtem Kallman’em stworzył podstawę dla nowej formy edukacji artystycznej, poszerzającej świadomość. Vedic Art jest praktykowane w kilku krajach Skandynawii, Europy, USA oraz w Indiach.

Cały proces kreacji, tworzenia uwalnia w nas endorfiny, przypomina nam o tym,

że jesteśmy osobami szczęśliwymi, gotowymi na szczęście i na życie w wolności. 

Joy

Więcej o warsztatach Vedic Art

Zajęcia warsztatowe Vedic Art są prostym, naturalnym sposobem kontaktu z wewnętrznym źródłem kreatywności, energii i inteligencji. W każdym z nas znajduje się bogaty, nieograniczony obszar twórczości, energii i inteligencji. Nasze zdrowie, szczęście i sukces w życiu zależą od tego, w jakim stopniu potrafimy z tego wewnętrznego źródła korzystać. W czasie warsztatów z Vedic Art, umysł i organizm wyciszają się i odprężają, by doświadczać niezwykłego stanu czuwania w spoczynku. W miarę jak umysł się wycisza, ciało coraz głębiej odpoczywa. W najbardziej wyciszonym stanie świadomości umysł transcenduje wszelką aktywność i doświadcza najprostszej formy świadomości. Badania wykazały, że doświadczanie głębszej świadomości łączy się z większą kreatywnością, większą zdolnością uczenia się, wyższą inteligencją, lepszym funkcjonowaniem organizmu.

Cena warsztatów Vedic Art

Zajęcia warsztatowe I stopnia dla początkujących i II stopnia dla kontynuujących trwają 4 dni i odbywają się w jednakowym czasie.
Po ukończeniu obu kursów możesz zgłosić się na kurs nauczycielski i mieć dodatkowy lub nowy zawód.

Inwestycja w siebie I lub II poziom Vedic Art w Polsce 780 zł + materiały malarskie.
Inwestycja w siebie I lub II poziom Vedic Art w Niemczech lub innych krajach 440 Euro + materiały malarskie.
Dzieci od 12 – 16 roku życia biorą udział w kursie bezpłatne, pod warunkiem, że nie przeszkadzają innym uczestnikom kursu i mają własną wyprawkę malarską.

Jeśli zechcą państwo wyprawkę malarską (9 podobrazi, pędzle, farby) należy zgłosić się minimum 2 tygodnie przed warsztatem joybrynkus@gmail.com

Kurs Vedic Art prowadzi Joy Teresa Maria Brynkus

Dyplomowana nauczycielka Vedic Art wpisana na listę rekomendowanych nauczycieli w Polsce, coach holistyczny, organizatorka wypraw, masażystka, uzdrowicielka, szamanka, veganka. Od lat zgłębia i praktykuje starożytną wiedzę u mistrzów świadomego życia. Obecnie mieszka w Monachium, prowadzi gabinet masażu, sesje holistyczne, spotkania medytacyjne, zajęcia z Vedic Art, a także własne warsztaty autorskie Taniec Duszy.
Odkryła, że życie jest bardzo proste jeżeli jesteśmy sobą i świadomie bierzemy bezpośredni udział w kreacji życia zgodnie z własnymi potrzebami i wartościami.

Gdzie prowadzone są zajęcia Vedic Art

Program Nauki Wedyjskiej Vedic Art jest stosowany na całym świecie, wszędzie (szkołach, prywatnych firmach, instytucjach państwowych, ośrodkach, agroturystykach, centrach rozwojowych itd.) tam gdzie ludzie czują gotowość, potrzebę i chęć do zmian, do doświadczania zdrowego, radosnego i naturalnego stylu życia.
Możesz być uczestnikiem, a także organizatorem Vedic Art, wówczas wystarczy zebrać grupę około 8 – 13 osób, zaplanować czas, miejsce, a ja przyjadę do Was i z pasją poprowadzę zajęcia, przekażę wiedzę i chętnie podzielę się również swoimi własnymi doświadczeniami.

Zgłoszenia i zapisy:

: +48 889 299 661
:
centrumholistycznejoy@gmail.com